בדומה למצב הקיים בארה”ב מזה עשרות שנים, אימץ שוק ההון הישראלי בעשור האחרון את תחום קשרי המשקיעים והפך אותו לאחד מהנושאים החשובים ביותר בסדר יומן של החברות הציבוריות הנסחרות בבורסה. כיום, מקדישות החברות הציבוריות משאבים רבים לתחזוקתו ולחיזוקו של הקשר שלהן עם המשקיעים, ולצורך כך נעזרות במרבית המקרים בחברות המתמחות בכך, הפועלות לצידם של המנהלים הרלבנטיים בארגון.

במסגרת הפעילות בתחום קשרי המשקיעים, פועלות החברות כדי להגדיל את שקיפותן מול קהילת המשקיעים, מחזיקי המניות ואיגרות החוב שלהן, וזאת כדי לשמור על מערכת יחסים ראויה ועקבית עם המשקיעים הקיימים שלהן ועם משקיעים פוטנציאליים, שברצונן להחשף אליהם. כמו כן, אחת המטרות החשובות של הפעילות בתחום קשרי המשקיעים היא התאמת הציפיות בין המשקיעים לבין החברה הציבורית, וזאת מאחר וככל שפער הציפיות הינו קטן יותר, כך שווי השוק של החברה מתקרב יותר לשוויה הכלכלי.

בכדי למקסם את התועלת שבפעילות קשרי המשקיעים, מיישמת חברתנו מתודולוגיות סדורות, המאפשרות בניית תכנית עבודה פרטנית לכל לקוח, והמקנות כלים למעקב אחר הקשר של החברה הציבורית עם המשקיעים על מגוון סוגיהם: חברות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, חברות לניהול תיקי השקעות, אנליסטים, משקיעי נוסטרו, קרנות גידור, משקיעים פרטיים גדולים ועוד.

משרדנו מצוי בקשר שוטף עם קהילת המשקיעים ועם אנשי הקשר הרלבנטיים בגופים השונים, ומשמש הגורם החיצוני המתחזק, משמר ומשפר עבור לקוחות חברתנו את הקשר עם המשקיעים על כל האספקטים הנגזרים מכך.

בין היתר, כוללת הפעילות בתחום קשרי המשקיעים:

 • ייזום מפגשים “1 על 1” עם המחזיקים הקיימים של ניירות הערך ועם מחזיקים פוטנציאליים.
  כדי לקרוא עוד על מפגשים עם משקיעים – לחצו כאן. 
 • ייזום וארגון כנסי משקיעים וסיורי משקיעים. סיורים המיועדים לשם המחשה באתרים רלוונטיים הקשורים ללקוחות – מפעלים, נכסי נדל”ן, סניפים ועוד. כדי לקרוא עוד על כנסי משקיעים  – לחצו כאן; כמו כן, כדי לקרוא עוד על סיורי משקיעים – לחצו כאן.
 • מעקב אחר אחזקות המוסדיים בניירות הערך של החברה וניתוח תמונת מצב באופן שוטף.
  כדי לקרוא עוד על מעקב החזקות המוסדיים – לחצו כאן. 
 • ייזום שיחות ועידה עם שוק ההון.
 • ניסוח והפצה של הודעות למשקיעים, בהמשך לדיווחים מידיים, פרסום דו”חות כספיים ומידע על אירועים מהותיים נוספים אודותיהם מדווחת החברה הציבורית.
 • הכנה ועדכון של מצגת משקיעים.
 • ייעוץ שוטף לחברות בכל הנוגע לאסטרטגיה שיווקית וגיבוש מסרים מול המשקיעים, ייזום סיקור אנליטי (Buy side ו-Sell side) – כדי לקרוא עוד על סיקור אנליסטים – לחץ כאן.
 • ליווי תהליכים של גיוסי הון וחוב לצד גורמי המימון בעת הצורך.
 • הערכות לאסיפות כלליות;
 • סקרי עמדות לגבי מיצוב החברה בקרב המשקיעים ועוד – כדי לקרוא עוד על סקרי עמדות ומיצוב בשוק ההון – לחצו כאן.

מאגר המשקיעים של חברתנו מונה מעל ל-1,500 משקיעים, לרבות מקבלי החלטות בגופים המוסדיים, המחזיקים, להערכתנו, מעל ל-80% מכספי ההשקעה בשוק ההון הישראלי, וכן שורה של גופי השקעה פרטיים וקרנות גידור – תחום הצובר תאוצה ומגביר מעורבתו בשוק ההון בשנים האחרונות.

חברתנו רואה ערך רב בשילוב המנצח של פעילותיה בתחום קשרי המשקיעים ויחסי הציבור, שכן בעולם של שנות האלפיים, שבו המדיה תופסת נתח הולך וגדל מתשומת לבם של המשקיעים, ישנה חשיבות רבה גם לאופן בו נחשפת ונתפסת החברה באמצעי התקשורת, ולעתים ניתן להשתמש במדיה כדי להעביר לקהילת המשקיעים את מסרי החברה בצורה יעילה ומתוחכמת.